Historia klubu

W latach swojego funkcjonowanie nasza sekcja miała okazję współpracować z wieloma wybitnymi zawodnikami, trenerami i znanymi działaczami. Wszyscy mieli jeden cel - poświęcić się swojemu ukochanemu sportowi - strzelectwu.

Obecna baza sportowa znacznie odbiega standardem od tej jaką dysponowaliśmy wcześniej.W tej chwili nasze Stowarzyszenie dysponuje trzema wysokiej klasy obiektami strzeleckimi.

Nie zawsze było tak kolorowo. Trudne warunki nigdy nie zrażały naszych zawodników i wyszkoliło się w nich wielu medalistów Mistrzostw Świata i Europy oraz uczestników Igrzysk Olimpijskich. Dawniej zawodnicy wyczynowi mieli do dyspozycji jedynie obiekt kulowy 25 i 50 m. na Szczęśliwcach przy ul. Śmigłowca, który był ciągłą, nieustannie modernizowaną prowizorką. Ze względu na fatalny stan i warunki bezpieczeństwa w październiku 1974 roku obiekt został zamknięty na kolejne 6 lat.

Zawodnicy Legii tułali się po całej Warszawie, aby gościnnie trenować na strzelnicach innych klubów (WAT, ASG, Forty Bema, Lotnik, Gwardia). W 1980 roku strzelnica na Szczęśliwicach na nowo została otwarta. Niestety nasi zawodnicy nie trenowali tam zbyt długo.Wiosną 1995 r. strzelnica została zamknięta i zlikwidowana w związku z planami budowy urzędu gminy Ochota. Teren przy ul. Śmigłowca pozostaje niezagospodarowany aż do dziś.

Przez 5 lat zawodnicy Legii korzystali ze strzelnicy na ul. Łazienkowskiej oraz w Rembertowie, aż w 2000 r. na dobre zatrzymali się na strzelnicy Wojskowej Akademii Technicznej przy ul. Kaliskiego (strzelnica pneumatyczna) oraz Galileusza (strzelnica kulowa)

Losy strzelnicy śrutowej w Rembertowie również nie były zbyt radosne. Pola strzeleckie wyposażone były w stare, wyeksploatowane urządzenia. W 1971 r. została wyłączona z użytkowania w celu modernizacji, aż do 1974 r.

Strzelnica śrutowa została w 1991 roku oddana w użytkowanie przez AON. Do tej pory ciągle jest modernizowana i rozwijana. Doprowadzono wodę, wyremontowano budynki, wymieniono urządzenia strzelnicze.

Ilość członków sekcji wahała się w okolicach 130 osób. Dopiero w ostatnich czasach, gdy Sekcja Strzelecka CWKS Legia zamieniła się w Stowarzyszenie i rozwinęła swą działalność, a klub rozszerzył możliwość trenowania dla ówczesnej grupy powszechnej. Ilość osób zrzeszonych zwiększyła się, obecnie wynosi ok. 2000 członków.

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera, a my przypomnimy Ci o zawodach klubowych oraz powiadomimy o najważniejszych aktualnościach.

Alfa Charlie
OtoSushi