Klub

Klub

Klub

Stowarzyszenie Centralny Wojskowy Klub Sportowy „Legia” Warszawa Sekcja Strzelecka zajmuje się wszechstronnym rozwojem i upowszechnianiem dyscyplin strzelectwa sportowego.

Klub zrzesza osoby zajmujące się strzelectwem, prowadzi szkolenia specjalistyczne, rozwija umiejętności osób pracujących z bronią, a także propaguje strzelectwo jako formę integracji i rekreacji. Celem działalności Stowarzyszenia jest również wspieranie, upowszechnianie i podnoszenie poziomu strzelectwa sportowego, zwłaszcza wśród dzieci i młodzieży.

Kultywując wieloletnią tradycję strzelecką Stowarzyszenie wychowuje i szkoli zawodników na najwyższym poziomie mistrzostwa sportowego. Od wielu lat możemy się pochwalić osiągnięciami medalowymi na szczeblu krajowym i międzynarodowym. Zawodnicy reprezentujący nasz klub co roku zdobywają medale na Mistrzostwach Polski Olimpiadzie Młodzieży oraz zawodach międzynarodowych. Każdego roku liczna grupa zawodników Legii jest powoływana w skład Kadry Narodowej.

Stowarzyszenie jest zrzeszone w Polskim Związku Strzelectwa Sportowego oraz Warszawsko-Mazowieckim Związku Strzelectwa Sportowego. Współpracujemy z innymi związkami okręgowymi i wojewódzkimi oraz instytucjami oświatowymi i wychowawczymi. To także ośrodek spotkań kół myśliwskich i sekcji sportowych firm i przedsiębiorstw.

Dochody Stowarzyszenia z działalności komercyjnej, oprócz ponoszenia kosztów eksploatacyjnych, przeznaczane są na finansowanie szkolenia dzieci i młodzieży. Zarówno poprzez utrzymanie młodzieżowej kadry strzelectwa sportowego, jak i wielu akcji charytatywnych na rzecz dzieci, wychowanków domów dziecka i innych placówek opiekuńczych oraz dzieci niepełnosprawnych.

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera, a my przypomnimy Ci o zawodach klubowych oraz powiadomimy o najważniejszych aktualnościach.

Partnerzy

Alfa Charlie
OtoSushi
Powerade
Top Gun
Strzelnica
Broń Janki
Samorząd Województwa Mazowieckiego
Elijako-al
M. St. Warszawa
Legia Warszawa Sekcja Kolarska
Coca Cola
Sejfy
Comp