Aktualności

Aktualności

Powrót
Szanowne Koleżanki i Koledzy

Zapewne wielu z Was zadaje sobie pytanie jak wygląda funkcjonowanie Naszego Klubu w obecnej sytuacji. W tym trudnym momencie, nie pozostajemy bierni. Podobnie jak wiele stowarzyszeń stoimy przed nie lada wyzwaniem, aby zapewnić ciągłość funkcjonowania oraz co najważniejsze zabezpieczyć przyszłość Naszego Klubu.


    Ogłoszony w Polsce stan epidemii koronawirusa SARS-CoV-2 wywołującego chorobę COVID-19 oraz związane z tym rozporządzenia i zalecenia Władz Centralnych i Samorządowych nie pozwalają nam na prowadzenie działalności w dotychczasowym zakresie, co z kolei zagraża funkcjonowaniu klubu.
    Jak wiecie, Klub jest zobowiązany, niezależnie od wykonywania działań statutowych do ponoszenia kosztów stałych z nią związanych, w tym dzierżawy obiektów na ul. Łazienkowskiej 3, na terenie Rembertów-poligon czy Wojskowej Akademii Technicznej, kosztów mediów, usługodawców, płac pracowników. Finansujemy koszty stałe działalności statutowej ze składek i organizacji zawodów oraz działalnością gospodarczą m.in. w zakresie organizacji szkoleń różnego rodzaju, przy wykorzystaniu wysoko wykwalifikowanej kadry instruktorów i trenerów strzelectwa.
    Stosując się do różnego rodzaju ograniczeń i obostrzeń wprowadzonych w związku z epidemią koronawirusa zostaliśmy zobowiązani do zawieszenia naszej dotychczasowej działalności na czas nakazów wprowadzonych decyzjami administracyjnymi władz centralnych i samorządowych.
    Chcielibyśmy niniejszym podkreślić, iż rozumiemy i staramy się aktywnie wspierać działania Rządu, Władz Lokalnych, oraz wszelkich Służb w walce o nasze wspólne bezpieczeństwo. Teraz liczy się przede wszystkim zdrowie i bezpieczeństwo Nas wszystkich.
    Cały czas monitorujemy sytuację i jesteśmy na bieżąco w kontakcie z odpowiednimi Służbami. Co więcej, Zarząd podjął już i podejmuje konkretne środki zaradcze dla zmniejszenia kosztów stałych klubu, m.in. redukując fundusz płac, ograniczając zakres zamawianych usług i starając się zawiesić bądź też zmniejszyć opłaty dzierżawne na wyłączonych obiektach, w celu umożliwienia bieżącej realizacji zobowiązań. Brak dotychczasowych źródeł przychodu może jednak w dłuższym okresie spowodować konieczność wypowiadania umów, które są istotne z punktu widzenia działania klubu, zarówno w zakresie utrzymania strategicznych kadr jak i utrzymania lokalizacji. Zarząd zrobi wszystko co jest możliwe aby nie dopuścić do takiej sytuacji.
    Jednocześnie jako Klub staramy się również znaleźć inne sposoby dla służenia naszej społeczności członków Stowarzyszenia. Jednym z nich jest wzajemna pomoc w dzisiejszych trudnych czasach. Informacje na ten temat podamy w najbliższym czasie na naszej stronie www.strzelectwo-legia.pl.

    Licząc na wzajemną pomoc w czasach epidemii oraz konsolidację naszego środowiska w obliczu bieżących i czekających nas wyzwań, życzymy wszystkim siły do walki, zdrowia oraz wytrwałości!

 

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera, a my przypomnimy Ci o zawodach klubowych oraz powiadomimy o najważniejszych aktualnościach.

Partnerzy

Alfa Charlie
OtoSushi
Top Gun
Strzelnica
Legia Warszawa Sekcja Kolarska
Coca Cola
Sejfy
EASTPROD
Garand
Vismag
Megraf
TON Insitute
Pieczone&Wędzone