Aktualności

Aktualności

Powrót
Eulalia Rolińska z nagrodą dla

18 grudnia 2018 r., na uroczystej Gali nagrodzeni zostali pierwsi trenerzy tegorocznych medalistów igrzysk olimpijskich, mistrzostw świata i Europy. Nagrodę z rąk Ministra Sportu i Turystyki Witolda Bańki otrzymała Eulalia Rolińska, pierwsza trenerka Tomasza Bartnika, tegorocznego Mistrza Świata w konkurencji Karabin trzy postawy.

Eulalia Rolińska aktualnie jest trenerką w CWKS Legia Warszawa Sekcja Strzelecka gdzie szkoli młodych zawodników w konkurencjach karabinowych w których sama jako zawodniczka osiągnęła wiele skukcesów. Jest pierwszą polską uczestniczką Igrzysk Olimpijskich w konkurencjach strzeleckich (w Meksyku 1968 i Monachium 1972 – rywalizowała z mężczyznami), dwukrotną mistrzynią i rekordzistką świata, dwukrotną mistrzynią i wielokrotną medalistką mistrzostw Europy, wielokrotną rekordzistką Polski i multimedalistką w zawodach krajowych.

Podczs Gali Minister Witold Bańka podkreślił:
- Nie byłoby sukcesów Biało-Czerwonych, gdyby nie Wy - drodzy Trenerzy. To Wy ich odkryliście dla polskiego sportu. Dziś dziękuję za Waszą pasję, zaangażowanie i trud.

W wydażeniu uczestniczyli m.in.: Elżbieta Rafalska- Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Alicja Omięcka- Prezes Zarządu spółki PL.2012+, Jan Widera- Podsekretarz Stanu MSiT, Dariusz Rogowski- Dyrektor Generalny MSiT oraz Adam Krzesiński- Sekretarz Generalny PKOl.

Program „Pierwszy Trener” powstał z inicjatywy Ministra Sportu i Turystyki Witolda Bańki. Szkoleniowcy, którzy mieli pierwszy i znaczący wpływ na dalsze sportowe losy obecnych mistrzów podczas uroczystości otrzymali nagrodę w wysokości ok. 10 000 zł.

Więcej możecie przeczytać na stronie MSiT

Foto: https://www.msit.gov.pl/

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera, a my przypomnimy Ci o zawodach klubowych oraz powiadomimy o najważniejszych aktualnościach.

Partnerzy

M. St. Warszawa
Alfa Charlie
OtoSushi
Top Gun
Strzelnica
Legia Warszawa Sekcja Kolarska
Coca Cola
Sejfy
EASTPROD
Garand
Vismag
Megraf