
Serdecznie zapraszamy na treningi IDPA. Harmonogram na styczeń: 8 i 22.01.22 r. godz. 9:00-11:00 na strzelnicy w Rembertowie. Treningi będą prowadzone przez Krzysztofa Oczesałę.
Zapisy: koczesal@wa.onet.pl lub tel. 603 569 900,
609 504 649 - Andrzej Kloch.
Cennik:
Klubowicze - 80 zł /2h
Osoby spoza Klubu - 100 zł /2h
Terminy treningów w STYCZNIU:
8 stycznia 2022 - Strzelnica Rembertów - godz. 9:00-11:00 - oś dynamiczna
22 stycznia 2022 - Strzelnica Rembertów - godz. 9:00-11:00 - oś dynamiczna
Do treningu potrzebujesz:
- Pistolet lub rewolwer centralnego zapłonu wraz z kaburą, przystosowane do ukrycia pod ubraniem,
- min. 100 szt. amunicji.
Wszelkie pytania prosimy kierować do Pana Krzysztofa Oczesały: koczesal@wa.onet.pl lub tel. 603 569 900.
IDPA (International Defensive Pistol Association – Międzynarodowe Zrzeszenie Pistoletu Obronnego) – jest organizacją strzelecką, której podstawą stanowi promowanie bezpiecznego i profesjonalnego użytkowanie broni krótkiej (pistolet, rewolwer, karabinek na amunicję broni krótkiej). IDPA uczy posługiwać się bronią przeznaczoną do samoobrony poprzez doskonalenie umiejętności w warunkach imitujących prawdziwe scenariusze obrony własnej z użyciem broni użytkowanej na co dzień.
Cztery podstawowe zasady bezpieczeństwa strzelca IDPA:
- Traktuj broń jak załadowaną.
- Nie kieruj broni w kierunku, który nie jest celem.
- Trzymaj palec poza językiem spustowym do czasu aż nie namierzysz celu.
- Rozpoznaj cel i co jest za nim.
Głównym celem sportu IDPA sportu jest sprawdzenie umiejętności strzelca – umiejętność bezpiecznego zachowania z bronią palną, szybkość i celność strzelania, umiejętność używania schronienia.
Unikalną i atrakcyjną cechą tego sportu jest, że sport jest skierowany do strzelca początkującego, mającego mniejsze doświadczenia strzeleckie, jak i również do bardzo doświadczonych, dla których IDPA jest poważnym i ciekawym wyzwaniem.
Tworząc omawiany sport dołożono wszelkich starań by zbliżyć go do każdego strzelca mającego minimalne wyposażenie i nie wymagać dużych inwestycji finansowych dla sprzętu sportowego.
źródło: www.idpa-shooting.pl