Zagrożenia terrorystyczne

Warsztaty szkoleniowe, których celem jest przygotowanie uczestników do właściwego reagowania na potencjalne zagrożenia o charakterze terrorystycznym, napadowym, dywersyjnym lub sabotażowym oraz poznanie metod rozpoznawania, zabezpieczania się i minimalizowania skutków takich zdarzeń, czyli jak uniknąć ryzyka i odpowiednio zareagować.
Szkolenie ma za zadanie nauczenie sprawdzonych procedur w przypadku zaistnienia sytuacji kryzysowej, które „krok po kroku” zostaną opisane i przećwiczone przez uczestników pod kierunkiem prowadzącego w oparciu o realne przypadki takich zdarzeń.
Forma szkolenia:
Prezentacja zagrożeń w oparciu o materiały poglądowe związane z realnymi zdarzeniami oraz z wykorzystaniem atrap środków pozoracyjnych. Atrapy urządzeń wybuchowych, egzemplarze treningowe broni białej i palnej długiej oraz krótkiej z amunicją ślepą. Symulacje zagrożeń i praktyczne ćwiczenia wykonywane przez Uczestników.
Zakres tematyczny - Ramowa agenda szkolenia:
1. Pojęcie i rodzaje współczesnych zagrożeń – charakterystyka zagadnienia z uwzględnieniem realnych przykładów np. aktów terrorystycznych , napadowych, sabotażowych.
2. Jak wygląda agresor/terrorysta? Omówienie motywów, celów i rysu psychologicznego osoby dokonującej zamachu terrorystycznego, napadu lub działań dywersyjnych/sabotażowych.
3. Zasady postępowania podczas bezpośredniego zagrożenia terrorystycznego – 4U. Omówienie zasad bezpieczeństwa i pożądanych zachowań podczas zdarzenia o charakterze terrorystycznym w oparciu o metodykę wypracowaną przez Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego.
4. Co mam robić ?! Praktyczne doskonalenie zachowań uczestników kursu na wypadek zdarzenia o charakterze terrorystycznym , napadowym i sabotażowym.
5. Ostrzał, atak zbrojny na obiekt, przetrzymywanie zakładników, ewakuacja bombowa, podejrzana przesyłka – sposoby i procedury zachowania i działania.
6. Procedury postępowania po napadzie terrorystycznym, rabunkowym do czasu przybycia policji i służb ratowniczych.
- ewakuacja pracowników.
- współdziałanie personelu ze służbami ratowniczymi (ze strażą pożarną, policją, antyterrorystami).
7. Organizacja i techniki pierwszej pomocy medycznej – opcjonalnie.
8. Warsztaty sytuacyjne w terenie – opcjonalnie.
Czas trwania szkolenia:
Moduły szkoleniowe : Teoria 1-2-3 h , Ćwiczenia 1-2 h , Warsztaty 2-3 h
* Ćwiczenia to wypracowanie odpowiedzi i reakcji na podany przez instruktora kazus prezentujący założoną sytuację zagrożeniową – działania w sali wykładowej połączone z praktycznym wykorzystaniem materiałów szkoleniowych .
* Warsztaty to działania terenowe , czyli praktyczne aspekty w oparciu o założony scenariusz.
W celu zapoznania się z pełną ofertą prosimy o kontakt
szkolenia@strzelectwo-legia.pl