Klub

Klub

Klub

Stowarzyszenie Centralny Wojskowy Klub Sportowy Legia Warszawa Sekcja Strzelecka zajmuje się wszechstronnym rozwojem i upowszechnianiem dyscyplin strzelectwa sportowego.

Klub zrzesza osoby zajmujące się strzelectwem, prowadzi szkolenia specjalistyczne, rozwija umiejętności osób pracujących z bronią, a także propaguje strzelectwo jako formę integracji i rekreacji. Celem działalności stowarzyszenia jest również wspieranie, upowszechnianie i podnoszenie poziomu strzelectwa sportowego, zwłaszcza wśród dzieci i młodzieży.

Kultywując wieloletnią tradycję strzelecką stowarzyszenie wychowuje i szkoli zawodników na najwyższym poziomie mistrzostwa sportowego. Od wielu lat możemy się pochwalić osiągnięciami medalowymi na szczeblu krajowym i międzynarodowym. Zawodnicy reprezentujący nasz klub co roku zdobywają medale na mistrzostwach Polski, olimpiadzie młodzieży oraz zawodach międzynarodowych. Każdego roku liczna grupa zawodników Legii jest powoływana w skład kadry narodowej.

Stowarzyszenie jest zrzeszone w Polskim Związku Strzelectwa Sportowego oraz Warszawsko-Mazowieckim Związku Strzelectwa Sportowego. Współpracujemy z innymi związkami okręgowymi i wojewódzkimi oraz instytucjami oświatowymi i wychowawczymi. To także ośrodek spotkań kół myśliwskich i sekcji sportowych firm i przedsiębiorstw.

Dochody stowarzyszenia z działalności komercyjnej, oprócz ponoszenia kosztów eksploatacyjnych, przeznaczane są na finansowanie szkolenia dzieci i młodzieży zarówno poprzez utrzymanie młodzieżowej kadry strzelectwa sportowego, jak i wielu akcji charytatywnych na rzecz dzieci, wychowanków domów dziecka i innych placówek opiekuńczych oraz dzieci niepełnosprawnych.

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera, a my przypomnimy Ci o zawodach klubowych oraz powiadomimy o najważniejszych aktualnościach.

Partnerzy

M. St. Warszawa
Bank Gospodarstwa Krajowego
Alfa Charlie
OtoSushi
Top Gun
Strzelnica
Legia Warszawa Sekcja Kolarska
Sejfy
EASTPROD
Megraf
TON Insitute
Czerwony Wieprz
Viessmann
Hubertus Pro Hunting
Malik & Malik
Cenzin
Fundacja Civis Modernus