Klub

Klub

Klub

Stowarzyszenie Centralny Wojskowy Klub Sportowy Legia Warszawa Sekcja Strzelecka zajmuje się wszechstronnym rozwojem i upowszechnianiem dyscyplin strzelectwa sportowego.

Klub zrzesza osoby zajmujące się strzelectwem, prowadzi szkolenia specjalistyczne, rozwija umiejętności osób pracujących z bronią, a także propaguje strzelectwo jako formę integracji i rekreacji. Celem działalności stowarzyszenia jest również wspieranie, upowszechnianie i podnoszenie poziomu strzelectwa sportowego, zwłaszcza wśród dzieci i młodzieży.

Kultywując wieloletnią tradycję strzelecką stowarzyszenie wychowuje i szkoli zawodników na najwyższym poziomie mistrzostwa sportowego. Od wielu lat możemy się pochwalić osiągnięciami medalowymi na szczeblu krajowym i międzynarodowym. Zawodnicy reprezentujący nasz klub co roku zdobywają medale na mistrzostwach Polski, olimpiadzie młodzieży oraz zawodach międzynarodowych. Każdego roku liczna grupa zawodników Legii jest powoływana w skład kadry narodowej.

Stowarzyszenie jest zrzeszone w Polskim Związku Strzelectwa Sportowego oraz Warszawsko-Mazowieckim Związku Strzelectwa Sportowego. Współpracujemy z innymi związkami okręgowymi i wojewódzkimi oraz instytucjami oświatowymi i wychowawczymi. To także ośrodek spotkań kół myśliwskich i sekcji sportowych firm i przedsiębiorstw.

Dochody stowarzyszenia z działalności komercyjnej, oprócz ponoszenia kosztów eksploatacyjnych, przeznaczane są na finansowanie szkolenia dzieci i młodzieży zarówno poprzez utrzymanie młodzieżowej kadry strzelectwa sportowego, jak i wielu akcji charytatywnych na rzecz dzieci, wychowanków domów dziecka i innych placówek opiekuńczych oraz dzieci niepełnosprawnych.

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera, a my przypomnimy Ci o zawodach klubowych oraz powiadomimy o najważniejszych aktualnościach.

Partnerzy

M. St. Warszawa
Alfa Charlie
OtoSushi
Top Gun
Strzelnica
Legia Warszawa Sekcja Kolarska
Sejfy
EASTPROD
Megraf
TON Insitute
Hubertus Pro Hunting
Malik & Malik
Cenzin
Fundacja Civis Modernus
Achilles Centrum Medyczne