Klub

Klub

Wybitni zawodnicy

Wybitni zawodnicy

Przez lata funkcjonowania klubu w naszych szeregach trenowało wielu zawodników. Poniżej zamieszczamy listę wybitnych strzelców, którzy swoimi osiągnięciami zapisali się w legijnej historii.

Adam Smelczyński – rzutki (trap), uczestnik 6 igrzysk olimpijskich. W 1956 roku na olimpiadzie w Melbourne wywalczył srebrny medal w konkurencji Trap. Ostatni raz zagościł na igrzyskach olimpijskich w Montrealu w 1976 roku. Ponadto wielokrotny mistrz Europy, brązowy medalista mistrzostw świata w Bolonii w 1967 roku.


Eulalia Rolińska (Zakrzewska) – karabin, pierwsza polska olimpijka w konkurencjach strzeleckich (w Meksyku 1968 i Monachium 1972 – rywalizowała z mężczyznami), dwukrotna mistrzyni i rekordzistka świata. Dwukrotna mistrzyni i wielokrotna medalistka mistrzostw Europy. Wielokrotna rekordzistka Polski i multimedalistka w zawodach krajowych. Trener kadry narodowej, obecnie trener klubu CWKS Legia Warszawa.


Andrzej Socharski – rzutki (skeet), dwukrotny mistrz Europy, wicemistrz Europy, dwukrotny zwycięzca Pucharu Świata. Uczestnik igrzysk olimpijskich w Montrealu w 1976 roku.


Czesław Zając – pistolet, brązowy medalista mistrzostw Europy w 1963 roku. Zajął 7. miejsce na igrzyskach olimpijskich w Rzymie w 1960 roku. 13-krotny mistrz Polski oraz 28-krotny rekordzista Polski. Zasłużony Mistrz Sportu, odznaczony m.in. dwukrotnie brązowym medalem za „Wybitne Osiągnięcia Sportowe” i Złotym Krzyżem Zasługi.


Romuald Rypeść – karabin, wicemistrz Europy i wielokrotny drużynowy medalista mistrzostw Europy.


Hubert Pawłowski – rzutki (skeet), medalista mistrzostw Europy, uczestnik igrzysk olimpijskich w Moskwie w 1980 roku.


Elżbieta Bednarczuk – rzutki (skeet), wielokrotna medalistka mistrzostw Europy.


Elżbieta Janik – karabin, mistrzyni Europy juniorów (1974), drużynowa medalistka mistrzostw świata i mistrzostw Europy.


Andrzej Sieledcow – karabin, wicemistrz świata w konkurencji KBKS standard (1970), drużynowy mistrz świata, uczestnik igrzysk olimpijskich w Monachium w 1972 roku.


Dorota Chytrowska-Mika – rzutki (skeet), pięciokrotna wicemistrzyni Europy, drużynowa medalistka mistrzostw świata i mistrzostw Europy, uczestniczka igrzysk olimpijskich w Barcelonie w 1992 roku.


Robert Kraskowski – karabin, wielokrotny mistrz i rekordzista Polski, dwukrotny mistrz Europy (1991), zwycięzca Pucharu Świata (1992), olimpijczyk z Barcelony (1992) i Atlanty (1996). Zdobył kwalifikację do igrzysk olimpijskich w Pekinie w 2008 roku.


Katarzyna Klepacz – pistolet, brązowy medal drużynowo na mistrzostwach Europy w 1998 roku, złoty medal drużynowo na mistrzostwach Europy w 2000 roku, brązowy medal indywidualnie podczas mistrzostw Europy w 2000 roku, wspólnie z Szymonem Wojtyną (WKS Śląsk Wrocław) zdobyła brązowy medal w 2022 roku podczas Mistrzostw Świata w Kairze w konkurencji Pistolet dowolny mix.

 

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera, a my przypomnimy Ci o zawodach klubowych oraz powiadomimy o najważniejszych aktualnościach.

Partnerzy

Alfa Charlie
OtoSushi
Top Gun
Strzelnica
Legia Warszawa Sekcja Kolarska
Sejfy
Megraf
Hubertus Pro Hunting
Malik & Malik
Cenzin
Strzeleckie Zajęcia Sportowe
Fundacja Civis Modernus
Achilles Centrum Medyczne
Projekt
Polski Fundusz Rozwoju