Historia klubu

W latach swojego funkcjonowanie nasza sekcja miała okazję współpracować z wieloma wybitnymi zawodnikami, trenerami i znanymi działaczami. Wszyscy mieli jeden cel: poświęcić się swojemu ukochanemu sportowi - strzelectwu.

Obecna baza sportowa znacznie odbiega standardem od tej jaką dysponowaliśmy wcześniej. W tej chwili nasze stowarzyszenie dysponuje trzema wysokiej klasy obiektami strzeleckimi.

Nie zawsze było tak kolorowo. Trudne warunki nigdy nie zrażały naszych zawodników i wyszkoliło się w nich wielu medalistów mistrzostw Świata i Europy oraz uczestników igrzysk olimpijskich. Dawniej zawodnicy wyczynowi mieli do dyspozycji jedynie obiekt kulowy 25 i 50 m. na Szczęśliwcach przy ul. Śmigłowca, który był ciągłą, nieustannie modernizowaną prowizorką. Ze względu na fatalny stan i warunki bezpieczeństwa w październiku 1974 roku obiekt został zamknięty na 6 lat.

Zawodnicy Legii tułali się po całej Warszawie, aby gościnnie trenować na strzelnicach innych klubów (WAT, ASG, Forty Bema, Lotnik, Gwardia). W 1980 roku strzelnica na Szczęśliwicach została otwarta na nowo. Niestety nasi zawodnicy nie trenowali tam zbyt długo. Wiosną 1995 roku. Strzelnicę zamknięto i zlikwidowano w związku z planami budowy urzędu gminy Ochota. Teren przy ul. Śmigłowca pozostaje niezagospodarowany aż do dziś.

Przez 5 lat zawodnicy Legii korzystali ze strzelnicy na ul. Łazienkowskiej oraz w Rembertowie, aż w 2000 roku na dobre zatrzymali się na strzelnicy Wojskowej Akademii Technicznej przy ul. Kaliskiego (strzelnica pneumatyczna) oraz Galileusza (strzelnica kulowa).

Losy strzelnicy śrutowej w Rembertowie również nie były zbyt radosne. Pola strzeleckie wyposażone były w stare, wyeksploatowane urządzenia. W 1971 roku strzelnica ta została wyłączona z użytkowania w celu modernizacji, aż do 1974 roku. Nowa strzelnica śrutowa została oddana w użytkowanie przez AON w 1991 roku. Do tej pory jest ciągle modernizowana i rozwijana. Doprowadzono wodę, wyremontowano budynki, wymieniono urządzenia strzelnicze.

Liczba członków sekcji wynosiła około 130 osób. Dopiero, kiedy Sekcja Strzelecka CWKS Legia zamieniła się w stowarzyszenie i rozwinęła swoją działalność, a klub dał możliwość trenowania wszystkim chętnym, liczba osób zrzeszonych zwiększyła się. Obecnie wynosi ok. 3500 członków.

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera, a my przypomnimy Ci o zawodach klubowych oraz powiadomimy o najważniejszych aktualnościach.

M. St. Warszawa
Alfa Charlie