Klub

Klub

Historia klubu

W latach swojego funkcjonowanie nasza sekcja miała okazję współpracować z wieloma wybitnymi zawodnikami, trenerami i znanymi działaczami. Wszyscy mieli jeden cel: poświęcić się swojemu ukochanemu sportowi - strzelectwu.

Obecna baza sportowa znacznie odbiega standardem od tej jaką dysponowaliśmy wcześniej. W tej chwili nasze stowarzyszenie dysponuje trzema wysokiej klasy obiektami strzeleckimi.

Nie zawsze było tak kolorowo. Trudne warunki nigdy nie zrażały naszych zawodników i wyszkoliło się w nich wielu medalistów mistrzostw Świata i Europy oraz uczestników igrzysk olimpijskich. Dawniej zawodnicy wyczynowi mieli do dyspozycji jedynie obiekt kulowy 25 i 50 m. na Szczęśliwcach przy ul. Śmigłowca, który był ciągłą, nieustannie modernizowaną prowizorką. Ze względu na fatalny stan i warunki bezpieczeństwa w październiku 1974 roku obiekt został zamknięty na 6 lat.

Zawodnicy Legii tułali się po całej Warszawie, aby gościnnie trenować na strzelnicach innych klubów (WAT, ASG, Forty Bema, Lotnik, Gwardia). W 1980 roku strzelnica na Szczęśliwicach została otwarta na nowo. Niestety nasi zawodnicy nie trenowali tam zbyt długo. Wiosną 1995 roku. Strzelnicę zamknięto i zlikwidowano w związku z planami budowy urzędu gminy Ochota. Teren przy ul. Śmigłowca pozostaje niezagospodarowany aż do dziś.

Przez 5 lat zawodnicy Legii korzystali ze strzelnicy na ul. Łazienkowskiej oraz w Rembertowie, aż w 2000 roku na dobre zatrzymali się na strzelnicy Wojskowej Akademii Technicznej przy ul. Kaliskiego (strzelnica pneumatyczna) oraz Galileusza (strzelnica kulowa).

Losy strzelnicy śrutowej w Rembertowie również nie były zbyt radosne. Pola strzeleckie wyposażone były w stare, wyeksploatowane urządzenia. W 1971 roku strzelnica ta została wyłączona z użytkowania w celu modernizacji, aż do 1974 roku. Nowa strzelnica śrutowa została oddana w użytkowanie przez AON w 1991 roku. Do tej pory jest ciągle modernizowana i rozwijana. Doprowadzono wodę, wyremontowano budynki, wymieniono urządzenia strzelnicze.

Liczba członków sekcji wynosiła około 130 osób. Dopiero, kiedy Sekcja Strzelecka CWKS Legia zamieniła się w stowarzyszenie i rozwinęła swoją działalność, a klub dał możliwość trenowania wszystkim chętnym, liczba osób zrzeszonych zwiększyła się. Obecnie wynosi ok. 3500 członków.

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera, a my przypomnimy Ci o zawodach klubowych oraz powiadomimy o najważniejszych aktualnościach.

Partnerzy

M. St. Warszawa
Bank Gospodarstwa Krajowego
Alfa Charlie
OtoSushi
Top Gun
Strzelnica
Legia Warszawa Sekcja Kolarska
Sejfy
EASTPROD
Megraf
TON Insitute
Czerwony Wieprz
Viessmann
Hubertus Pro Hunting
Malik & Malik
Cenzin
Fundacja Civis Modernus